Londýnská letiště – Heathrow (LHR), Stansted (STN), Gatwick (LGW), Luton (LTN)

Letenky do Londýna můžete koupit na neuvěřitelný počet 4 letišť. Každé z nich najdete na různém konci města, na což je dobré brát ohled. A každé z londýnských letišť má své výhody i nevýhody – ohledně spojení i ceny letenky či dopravy z letiště do centra Londýna.

Online letenky do Londýna nakupujte na Královna.cz zde >>

(Také můžete použít online rezervační formulář v pravé části tohoto webu)

Letenky London Heathrow (LHR)

Heathrow je nejslavnější londýnské letiště a je proslulé po celém světě. Heathrow je také nejstarším a největším z Londýnských letišť. Do roku 2008 mělo celkem 4 terminály, poté byl otevřen pátý terminál, který náleží výhradně letů letecké společnosti British Airways.
Heathrow leží na jihozápadním konci Londýna. Oficiální www stránky letiště najdete zde. Oficiální kód letiště London Heathrow je LHR (Praha Ruzyně je PRG).
V případě nákupu letenky na London Heathrow jste po vystoupení z letadla rovnou na metru. Trasa metra Picadilly line vás dovede za pár desítek minut do centra města. To je přední a nesporná výhoda letenek na Heathrow. Ceny letenek na Heathrow mohou být o něco vyšší než s nízkonákladovými leteckými společnostmi, nicméně v případě včasného nákupu to nebývá o mnoho dražší a výhod předního letiště je mnoho od spojení až po doplňkové služby. Více o cenách letenek do Londýna zde.
Navíc, letadla na Heathrow odlétají ve velice přijatelných hodinách a pravidelně. Na Heathrow je také nejširší nabídka letenek. Denně sem míří lety z Prahy od leteckých společností ČSA a British Airways, tedy předních světových leteckých firem.
Online letenky na Heathrow rezervujte zde nebo pomocí rezervačního formuláře v pravé části webu.

Letenky London Luton (LTN)

Letiště London Luton leží na severovýchodě Londýna. Pravidelné lety sem pořádá především letecká společnost Wizz Air, z Prahy. Proto je to po Heathrow Čechy nejvíce využívané londýnské letiště. Oficiální stránky letiště najdete zde.
Luton je menší letiště, ze kterého se do centra Londýna dopravíte jednak autobusem, orientačně cca za 15-20 liber za zpáteční lístek. Doba spojení je cca 45 minut. Do Londýna se dostanete s Easy Bus od Easy Jetu (jezí přes stanici Marble Arch na London Victoria station), anebo se společností Green Line, která nabízí pravidelná spojení do centra za relativně levné ceny.
Další možností je vlak, který jezdí na stanici London Kings Cross St Pancras v centru Londýna. Spojení (mimojiné nabízené například firmami First Capital Connect nebo Midland Mainline) trvá ani ne půl hodiny. Cena je cca okolo 25 liberPři cestě vlakem se nejprve musíte dopravit na vlakovou stanici Luton Airport Parkway Station, která není přímo na letišti. Jste tam za cca 10 minut, autobus jezdí přímo z letiště, za cca 2 libry.
Stejně jako v případě dalších letišť si lístky do města v pohodě nakoupíte na letišti.

Letenky London Stansted (STN)

London Stansted leží na severovýchodě Londýna, pár desítek kilometrů mimo město. Pravidelné letecké spoje sem organizují nízkonákladové letecké firmy Easy Jet a Ryanair. Stansted je poměrně dosti malé letiště s jedním terminálem. Oficiální prezentaci letiště najdete zde.
Z letiště se do centra dopravíte vlakem nebo autobusem. Pro vlakové spojení je možné využít Stansted Express, vlak, který míří na londýnská nádraží Tottenham Hale nebo Liverpool Street (v obou případech berte ohled na to, kde leží v Londýně vaše cílové místo). Cena vlaku bývá cca 25 liber za zpáteční lístek. Délka vlakového spojení je cca 45-50 minut.
Autobusových spojení ze Stansted je mnoho – nejlevnější bývá autobusová společnost Terravision, s cenami za zpáteční lístek okolo 15 liber. Autobusy míří na stanice London Victoria a Liverpool Street. Doba spojení je cca 1 hodina. V případě autobusu vám může hrozit zácpa na dálnicích a výpadovkách z Londýna. Lístky na dané spoje do města bez problému koupíte na letišti.

Letenky London Gatwick (LGW)

London Gatwick je velikostí podobné letišti Stansted. Leží na jihu Londýna. Létá sem především Easy Jet. Oficiální prezentaci letiště najdete zde.
V případě letenky na Gatwick počítejte s cca stejnými specifikami dopravy do Londýna jako u letiště Stansted. Vlak Gatwick Express míří do stanice Victoria. Cena je cca 25 liber za zpáteční lístek, doba cesty cca 45 minut. Autobusy míří do stanice Victoria , přičemž cena je cca 20 liber za zpáteční lístek. Autobusem se do Londýna dopravíte za cca hodinu. Stejně jako v případě Stanstedu si lístky do města v pohodě nakoupíte na letišti, stačí se případně poptat na informacích.

Letenky London City (LCY)

London City je menší letiště defacto umístěné přímo v Londýně, v jeho východní části. Je využíváno především pro business lety, relativně nedaleko je to z něj do finanční čtvrti Londýna. Z České republiky na London City žádné spoje nelétají a i obecně je rozsah provozu na tomto letišti menší.
Oficiální prezentaci letiště najdete zde.

Spolehlivost všech londýnských letišť je obecně vysoká a vybavenost podobná, s vyjímkou Heathrow, které je přeci jen letiště světového rozměru. Ostatní jsou menší, ale take spolehlivá.

Letenky do Londýna online

Online rezervaci letenek do Londýna nebo jinam do Anglie můžete provést prostřednictvím těchto stránek u největšího online prodejce letenek Královna.cz. Online rezervaci letenek do Anglie provedete zde nebo využijte formulář rezervace letenek v pravé části těchto stránek.

V oblasti prodeje letenek také doporučujeme NetLetenky.com - letenky Praha Paříž, letenky Praha Londýn, letenky Praha New York, letenky Praha Brusel a další...

Online letenky do Londýna

Online rezervaci letenek do Londýna můžete provést pomocí rezervačního formuláře výše prostřednictvím systému Královna, největšího online prodejce letenek, společnosti Student Agency. Rezervujte letenky do Londýna online s Letenky-Londýn.

Letenky do Londýna rezervujete z globální celosvětové nabídky linkových tarifů do Londýna. Zaplatit můžete online platební kartou a k letence do Londýna si rovnou online můžete zakoupit i pojištění. Rezervační formulář je nastaven na odlety z Prahy, Vídně a Bratislavy, nicméně odletové místo můžete samozřejmě libovolně nastavit sami, včetně možnosti omezit odletové místo do Londýna například pouze na Prahu.

Oficiální používané kódy letišť (které stačí zadat místo názvu města) jsou PRG pro Prahu, LON pro všechna letiště v Londýně dohromady, LHR pouze pro London Heathrow, LTN pro London Luton, STN pro Stansted a LGW pro Gatwick.

V nabídce rezervačního systému Královna najdete lety směr Londýn linkových leteckých společností. Letenky do Londýna od společností nízkonákladových zatím systém nenabízí.

Aktuální tipy a informace

Doporučujeme